Serdecznie zapraszamy na XI edycję „Intensywnego Praktycznego Kursu Chirurgii Endoskopowej u Dzieci” organizowaną w dniach 15-17.12.2023r. w ramach realizowanego przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu projektu POWER pod nazwą „Rozwój praktycznego kształcenia podyplomowego lekarzy w Centrum Symulacji Medycznej we Wrocławiu”.
„Intensywny Praktyczny Kurs Chirurgii Endoskopowej u Dzieci” jest dedykowany dla lekarzy w trakcie specjalizacji z chirurgii dziecięcej i urologii dziecięcej, jak również dla specjalistów tych dziedzin oraz rezydentów, którzy chcą w intensywny sposób doskonalić swoje umiejętności praktyczne w zakresie chirurgii endoskopowej. Program kursu w dużej mierze obejmuje nauczanie umiejętności przydatnych w specjalnościach zabiegowych u dorosłych i dlatego lekarze w trakcie specjalizacji i specjaliści tych dziedzin także mogą uczestniczyć w tych kursach.
Więcej informacji nt. kursu w materiale filmowym:
Dyrektorem, a zarazem autorem kursu jest prof. dr hab. Dariusz Patkowski – specjalista chirurgii i urologii dziecięcej. Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, były Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgów  Dziecięcych. Ekspert międzynarodowy w dziedzinie chirurgii endoskopowej u dzieci, wykładowca na międzynarodowych i krajowych Kongresach chirurgii endoskopowej, kursach endoskopowych w całej Europie, USA, Chinach, Kuwejcie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i wielu innych. Jako jeden z niewielu polskich chirurgów wykłada i szkoli w najbardziej prestiżowym ośrodku szkolenia chirurgów endoskopowych IRCAD w Strasburgu. Prof. Patkowski jest autorem endoskopowej techniki operacji przepukliny pachwinowej u dzieci nazwanej PIRS.
Rekrutacja na najbliższą edycję trwa do 8.12.2023r.
Zgłoszenia z dopiskiem ENDO XI proszę przesyłać na adres mailowy: csm2etc@umw.edu.pl

Formularz zgłoszeniowy »

Deklaracja uczestnictwa w projekcie »

Zgoda na przetwarzanie danych »